Pokonać IBS

Jak ibs jako choroba przewlekła wpływa na samopoczucie psychiczne?

Zanim jeszcze rozwinęła się znana nam współczesna medycyna w starożytnych kulturach od dawna było wiadomo, że ciało wpływa na psychikę i tak samo na odwrót. Czyż nie w tym wypadku okaże się strzałem w dziesiątkę powiedzenie: w  zdrowym ciele – zdrowy duch? Człowiek to nie tylko krew i kość, to również dusza-zdolność odczuwania na poziomie innym niż ból cielesny. Myślę, że nawet u zwierząt, zwłaszcza obdarzonych inteligencją, występuje apatia, która towarzyszy chorobie ciała.  Tak naprawdę nikt nie zrozumie chorego dopóki sam się człowiek nie rozchoruje lub osoba z najbliższego otoczenia.  Zdolność odczuwania u czlowieka podobnie jak u każdej innej żywej istoty, powoduje, że nie jest on odporny na ból i cierpnie, choć należy podkreslić, że każdy ma inna granicę wytrzymalości oraz odporność na stres. Chory zawsze ma trudniej niż człowiek zdrowy i raczej to jest pewne bez dwóch zdan. Z drugiej strony na pewno nie powinien się poddawać, choć jak wiadomo w tym wypadku łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić. Trudno się pogodzić, że danego schorzenia nie da się wyleczyć, zadajemy sobie pytanie na co nam takie życie, kiedy jest zawsze pod górkę. Mając jednak do wyboru całkowite umartwianie się, lepiej chyba wybrać drugą drogę i czerpać z życia na tyle ile możemy. Chciałabym polecić bardzo ciekawy artykuł pt. 

Choroby przewlekłe – dlaczego zmieniają życie i jak sobie z nimi radzić?

Zachęcam do lektury.

Reklamy

14/01/2010 - Posted by | 1

2 Komentarze »

  1. Ma bardzo negatywne znaczenie – wiem to po sobie, dlatego, jeśli nie można się tak hop siup pozbyć IBS, to trzeba nauczyć się z nim radzić.

    Komentarz - autor: Zespół Jelita Drażliwego | 06/03/2011 | Odpowiedz

  2. Witam, wlasnie dodalem ta www do moich ulubionych, ma potencjal, ale musze ci powiedziec, ze jest slabo widoczna w wyszukiwarkach. Zasluguje na wiekszy ruch. Jest cos co ci sie na pewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbednik dla kazdego webmastera

    Komentarz - autor: PawelX | 09/11/2015 | Odpowiedz


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: